Logo OrbisNet

Chytrý bazén: Koupací sezóna se blíží – s Loxone je bez práce a starostí

Kdo by se netěšil na sezónu koupání. Bohužel s vlastním bazénem přibývají také starosti s údržbou. I na toto jsme v Loxone mysleli, protože spokojené bydlení si bez inteligentního bazénu řada lidí nedovede představit. V tomto blogu vám představíme automatizaci bazénu v chytrém domě Loxone s pomocí AquaStar Air.

bazén

Plně automatické vybavení bazénu

FiltracePéče o bazén vyžaduje i desítky minut denně a nemalé znalosti. Když ale k bazénu připojíte AquaStar Air, který byl vyvinut speciálně pro systém Loxone, postará se o to samé chytrý dům za vás. Užijte si inteligentní ovládání bazénu.

Výhody Loxone AquaStar Air

 • Loxone Smart Home se stará o složitou a pracnou obsluhu
 • šetří vás čas a zajistí nejlepší kvalitu vody
 • díky smart home aplikaci Loxone máte kdykoli plnou kontrolu
 • jednoduché ovládání pokročilých funkční jako např. protiproud
 • snadné uvedení do provozu bez složitých úprav elektroinstalace
 • bezpečnost dětí i zařízení: ovládání máte pod kontrolou je vy
bazén

Vše pod kontrolou: Dálkové ovládání bazénu z aplikace

V práci se rychle podíváte do aplikace Loxone a víte, že se můžete těšit na večerní oslavu. Ukazatel říká, že již byla dosažena komfortní teplota vody. Později snadno bazén okryjete přímo z telefonu a už jen skočit do osvěžující vody.

Ať už jste doma nebo na cestách, máte bazén na dosah ruky. Vždy můžete sledovat a ovládat teplotu, hladinu, filtrování, kryt bazénu, protiproud a další.

Nejlepší kvalita vody bez práce

Automatizovaný bazén ví, co je potřeba udělat. Díky filtrům, vratnému proudu, oplachování a cirkulačním funkcím bazén vždy zůstane čistý a hygienický. Vy nemusíte na nic myslet, o vše se postará technologie inteligentní domácnosti v závislosti na:

 • čase
 • kvalitě vody
 • teplotě vody
 • hladině vody
 • tlaku vody
bazén

Mnoho možností a snadné ovládání

Dopouštění vody dle potřeby

S chytrým bazénem nemusíte řešit, kolik vody vám děti při hře „bomba“ vycákají všude okolo. Doplňování si totiž bazén zařídí sám. Hladinu vody pozná podle tlakového čidla. Pokud se ocitne pod nastavenou hodnotou, bazén se automaticky dopustí. Vše jde nastavit i manuálně ovládat také přes aplikaci či vizualizaci v prohlížeči (webové rozhraní).

Ovládání krytu bazénu

S bazénem také přichází nebezpečí, například když si malé děti hrají kolem. Uklidnit vás může bazénový kryt, který navíc zabrání znečištění. Zavření krytu lze jednoduše kontrolovat podle magnetických dorazů. Pokud neodstřežíte bazén (pomocí tlačítka nebo aplikace) a někdo otevře kryt, přijde vám o tom upozornění. Bazén je součástí inteligentního zabezpečení domácnosti.

Efektivní barevné světlo

Pokud se večer zdržujete na zahradě kolem bazénu, dokáže barevné osvětlení navodit opravdu kouzelnou atmosféru. Automaticky se aktivuje při soumraku s předem nastavenými barvami, případně můžete barvy měnit podle nálady pomocí aplikace.

Ovládání teploty

Pokud máte v bazénu regulaci teploty, můžete snadno teplotu sledovat a pro určité časy nastavovat jiné teploty. To vše jednoduše pomocí vizualizace.

Protiproud

Pro účely tréninku nebo relaxace jsou bazény vybaveny protiproudem. Silný proud vody a vzduchu vám z bazénku vytvoří dlouho trať. Při nastavení na nižší stupeň si zase užijete příjemnou masáž. Sílu protiproudu můžete plynule ovládat přes aplikaci nebo třeba prostřednictvím dotykových senzorů u bazénu.