Logo OrbisNet

Chytrá úspora energií

Mějte náklady za energie pod kontrolou.

V zimním období můžete využít slunečního záření a ušetřit tak za vytápění, naopak v létě inteligentní stínící technika ochrání váš dům před přehřátím.

Dokonalá spolupráce vytápění, stínění, rekuperace a dalších technologií

Díky vzájemné spolupráci jednotlivých technologií dokáže Loxone využívat vždy nejlevnější zdroj energie a výrazně tak snížit provozní náklady i šetřit životní prostředí.

Úspora energie

Energie 1

Loxone pomáhá šetřit náklady za vytápění a chlazení. Stínící technika, topení, klimatizace i rekuperace spolu vzájemně dokonale spolupracují. Pokud je v domě chladno a venku svítí sluníčko, dům vytáhne žaluzie nebo reguluje jejich lamely tak, aby dovnitř proniklo co nejvíce slunečního záření. Pokud je potřeba, aktivuje se vytápění. V létě naopak dům využívá stínící techniku k ochraně domu před přehřátím. To vám ušetří až 51 % nákladů za energie.

Produkce energie

energie 2

Využívat energie z fotovoltaické elektrárny je skvělá volba. Ale jen když danou energii dokážete využít. Posílat ji zpět do sítě je velmi nevýhodné. Inteligentní dům dokáže využívat vlastní produkci energie, i když nikdo není doma. Můžete vytápět bazén, nebo třeba nechat praní či mytí v myčce na dobu, kdy to bude zadarmo. Postará se o to Loxone.

Energie jako palivo

energie 3

Elektromobilita již není pouze hudbou budoucnosti. Loxone dokáže výrazně snížit náklady na dobíjení elektromobilu. Využívá energie z fotovoltaické elektrárny nebo dobíjí vůz na noční proud. O aktuálním stavu nabíjení, spotřebě či zbývající kapacitě domácích akumulátorů máte přehled díky Loxone aplikaci.

Další funkce zdarma

Neefektivnímu plýtvání je konec. Loxone hlídá spotřebu energií za vás a včas vás upozorní na případný problém.

Standby Killer

Chytrá domácnost sama odpojí od sítě žrouty energie v podobě zařízení ve standby režimu (TV, Hi-Fi, video apod.). Například když opustíte dům nebo jdete spát.

Režim nepřítomnosti

Když nikdo není doma, domácnost se sama přepne do úsporného režimu. Sníží požadovanou teplotu či vypne světla a spotřebiče

Příležitost pro úspory

Prohlédněte si statistiky kdykoli a kdekoli ve svém telefonu či tabletu. Okamžitě vidíte, kde a kdy se spotřebuje nejvíce energie.

Topení a chlazení

Největší úspory se skrývají v efektivní využívání přírodních zdrojů. Sluneční záření může být v zimě skvělým sluhou a v létě zlým pánem. To druhé s Loxone naštěstí neplatí..

Kontrola zatížení

Loxone sleduje odběry proudu a chrání dům před přetížením. Může například cíleně odpojit některá zařízení v době, kdy se nabíjí elektromobil.

Notifikace

Zapomněli jste otevřené dveře nebo okno? Loxone vás upozorní notifikací či hlasem z reproduktorů. Proč topit zbytečně?